Mjuka och oparfymerade tvättlappar
Tvättlapparna är milda och parfymfria, perfekt för känslig hud som lätt blir irriterad. Dermatologiskt testad och rekommenderad av Asthma Allergy Nordic.
Kan användas till blöjbytet, badet eller för att torka av kladdiga händer och munnar. Använd tillsammans med vatten, babytvål eller babyolja - beroende på tillfälle och dina önskemål.
Våra engångstvättlappar blir väldigt mjuka i vått tillstånd och materialet har en hög våtstyrka.
Vi vill göra det enkelt för dig som förälder att göra kloka val, med både bebis och miljö i åtanke. Därför strävar vi ständigt efter att utveckla produkter som tar hänsyn till planeten och bebisens känsliga hud. Exempelvis är vår hudvård för bebisar Svanenmärkt och rekommenderad av Asthma Allergy Nordic. Här kan du läsa mer om vad det innebär och hur vi jobbar med hållbarhet.
Skriv en recension och få chans att vinna en hel månadsförbrukning blöjor! Varje månad kontaktar vi en ny vinnare!
Våra recensioner är ett genomsnitt av alla recensioner vi fått, både positiva och negativa. Libero garanterar inte att produkten är köpt eller använd innan den recenserats.Vi har inga sponsringsavtal som påverkar de recensioner vi får in.
Läs mer på libero.se/recensioner