Vår pojke blev....
3 månader för 2 dagar sedan och idag har han kommit på hur han ska vända sig från rygg till mage

Vad olika de är! Vår lilla kille började inte skratta förens nån månad senare och var 5 mån när han rullade från rygg till mage. Däremot var han stadig i nacken från 8 veckor, när han var 2,5 mån fick han börja sitta framåt i bärselen för då hade han tröttnat på att bara se min bröstkorg:-)

Hahaha! Ja ibland förundras man över vilka ljud som lyckas komma ur en liten bebis ;) Vår skrattar högljutt och pratar massor, det har han gjort sedan en månad tillbaka :) Men kroppsligt har han inte ngn direkt koll än, vi måste fortfarande stödja huvudet endel, han blir fort trött och fladdrar då omkring med huvudet, men bli starkare och starkare för varje dag som går :)

Min blir tre månader på torsdag :) Vändning mage till rygg fixade han på sin 8-veckorsdag, rygg till mage har han inte klurat än. Jag väntar också på det högljudda skrattet, det känns som han har det på tungan men det blir något annat konstigt läte utav det :) Fast det är ett härligt läte det med!

Min blev också 3 månader för 2 dagar sen :)

Det är så häftigt! Och fort går det verkligen! Ännu har han inte kommit på hur man tar sig från mage till rygg vilket han blir väldigt frustrerad över ;)

Visst är det en härligt att se utvecklinge på sin lilla!!
