Du var så efterlängtad!
Du är det första barnbarnet hos båda våra familjer och du är så älskad att det inte går att beskriva.
Jag och min man gifte oss 2010 den 9 oktober det avr verkligen den lyckligaste dagen i mitt liv, har haft denna mannen i mitt liv sen jag var 15 och han 16 men vi hittade varanda som par 4 år senare då jag var 18 och han 19. Vi var som vilket par som helst hade våra upp och nedgångar men ändå var våran kärlek stark. Och äntligen efter år av tjat från mig att jag ville att han skulle göra mig till hans fru blev det vi. 9 oktober 2010 han gav mig sånt vacker bröllop och han gav mig hans hjärta.
Nu har vi varit gifta i 2 år men förra året 2011 var det dags för en tillökning önskade att det hade nästan varit från början men då var inte min man redo.
Vi började på sommaren 2011 att försöka bli gravid första testet jag gjorde visade negativt jag blev så besviken även om jag vet att det var första gången och det är kanske fel av mig att jag kände så men jag hade sån längtan så länge att bli gravid jag brukade gråta nästan varje dag och speciellt när det kom reklam om barn usch det var jobbigast. Men vi kämpade vidare.
Juli månad så började jag känna något något kändes speciellt min mens hade inte kommit jag hade så dålig med tålamod jag vet att man ska minst vänta 2 veckor kanske efter mensen men jag gjorde testet var med en vännina då, testet visade ett starkt streck först blev så himla ledsen ville bara gråta satt där med min vän och bara kände sån sorg, men hon bad mig vänta lite till bara. Vi gjorde det , men jag orkade bara fem minuter, då visade det ett starkt streck plus ett svagt. Jag skulle tydligen vara gravid jag skrek av glädje , men min vän som var klok sa ha inte för höga förhoppningar och sa att jag skulle gå till mödravården och kolla för säkerhetsskull.
så den 8/8.-11 fick jag besked . JAG ÄR GRAVID!!!!!!!!
Jag kände på mig det hela tiden nu var det min tur och det var det. ÄNTLIGEN!!!
Alla blev överlyckliga min familj hans familj var över månen och jag och min man var så glada att vi två skulle bli vi TRE. BARA KÄRLEK!!
Min gravidtet var jättebra men jag hade så tufft i flera månader hade konstat illamånde spydde nästa varje morgon och jag orkade verkligen med ingeting men ändå gjorde jag för mycket.
Svullnade rejällt på fötterna såg ut som bigfot usch.
Men äntligen fredagen den 13 2012 kom våran ängel
Ayia ata ali, 3590 gram och 50 cm lång och hon är den vackraste tjejen i världen :)
Är så lycklig att vara mamma och nu på måndag är hon 4 månader tiden går så fort men jag älskar varje minut! Älskar min dotter så mycket och jag älskar min man mer för varje dag.